عبای اهوازی 100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی
    


عبای اهوازی  100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی

عبای اهوازی 100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی – با افتخار اعلام می نماییم هم اکنون مجموعه عظیم حریران توانسته است سهمی بزرگی از انواع پوشاک پوشیده بانوان این سرزمین از جمله مانتو – چادر – پالتو – عبا – روسری – شومیز دامن شلوار – انواع لباس مجلسی پوشیده - عبای اهوازی – پیراهن زنانه - روسری - کیف را تامین نماید. شما بازدید کننده گرامی احتمالا با جستجوی یک از عبارات زیر شومیز و دامن کوتاه-قیمت شومیز دامن کلوش-شومیز و دامن دخترانه نوجوان وارد این صفحه شده اید لطفا تا انتها همراه ما باشید.

عبای اهوازی 100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی : حریران به عنوان عرضه کننده لباس های باکیفیت و با هدف ترویج محصولات الهام گرفته از سنت ایرانی و فرهنگ اسلامی در پی آراستگی و پوشیدگی هرچه بیشتر جامعه ایرانی می باشد موضوعات شومیز و دامن کوتاه-قیمت شومیز دامن کلوش-شومیز و دامن دخترانه نوجوان زمینه فعالیت مجموعه حریران می باشد.

عبای اهوازی 100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی : لازم به یادآوری می باشد که حریران علاوه بر فروش آنلاین از طریق سایت و پیج اینستاگرام به آدرس hariran.original دارای چندین شعبه در تهران برای خریداران حضوری همه روزه فعال می باشد.اگر در مورد شومیز و دامن کوتاه-قیمت شومیز دامن کلوش-شومیز و دامن دخترانه نوجوان دنبال محصول و مطلب هستید در ادامه با ما همراه باشید.

برای اطلاع از قیمت عبای اهوازی در سایت حریران بر روی کلمه عبای اهوازی کلیک کنید.

 

عبای-اهوازی--100%-تضمین-کیفیت-پارچه-و-دوخت-و-امکان-مرجوعی

عبای-اهوازی--100%-تضمین-کیفیت-پارچه-و-دوخت-و-امکان-مرجوعی

عبا چیست؟
عبا به لباس‌هایی گشاد و بلند با آستین‌های بلند گفته می‌شود که به روی لباس پوشیده می‌شوند. عبایا در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند که رنگ مشکی پرطرفدارترین آن‌هاست. لباس اغلب زنان عرب خواه با حجاب در شهرهای مذهبی مدینه و مکه، خواه در شهرهایی مثل ریاض و بدون حجاب سر عبا است.
در جنوب کشور خودمان هم زنان جنوبی از لباس‌هایی با همین شکل و شمایل، با اندکی تغییرات استفاده می‌کنند. البته لباس زنان بندر نوع خاص و متفاوتی از لباس‌های بومی و اصیل ایرانی است. اما به خاطر نزدیکی فرهنگ و همسایگی زنان جنوبی با کشورهای حاشیه خلیج فارس تلفیق عبا را در میان زنان جنوبی زیاد می‌بینیم.
بعد از ظهور اسلام که پوشش زنان هدفمند شد، از عبا به عنوان یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های حجاب استفاده شد. در واقع عبا پارچه‌ای چهارگوش است که به روی بدن می‌افتد و دست‌ها را تا مچ و پاها را نیز تا پایین می‌پوشاند. عبای سنتی الگوی خاصی ندارد اما با تغییرات مد و فشن دستخوش تغییراتی شد.
گاه پیش می‌آید مدل اصیل آن را بر تن افراد می‌بینیم اما مدل‌هایی که دچار تحول شده‌اند، بیشتر دیده می‌شوند. تا پیش از اسلام، زنان ثروتمند از عبا استفاده می‌کردند. در واقع آن‌ها از طبقه مرفه بودند که شاغل نبودند و پول کافی برای خرید پارچه‌های گرانبها با متراژ زیاد را داشتند. همین امر باعث تفاخر زنان ثروتمند بود اما بعد از اسلام عبا نشانه‌ای از حجاب زن مسلمان شد.
قدمت عبا و تغییرات آن
در کشور امارات عبا به عنوان لباس ملی نام‌گذاری شده است. اگرچه اغلب زنان اماراتی لباسی غیر از عبا را انتخاب می‌کنند. در سال‌های اخیر کشور عربستان سعی کرده عبا را به عنوان لباس فرهنگی و نه لباس زنان مسلمان به جهان معرفی کند. برخی از طراحان عرب با طراحی مدل‌هایی جدید برگرفته از عبا، مجموعه‌های خود را در فرانسه و ایتالیا به نمایش گذاشتند. در چند سال اخیر که چند نمایش مد در دبی برگزار شد، علاوه بر دعوت از برندهای به نام برای نمایش کارهای خود، تعدادی از طراحان عرب هم مدل‌های متفاوتی از عبا را نمایش دادند.
تاریخچه عبا
هوای گرم و خشک صحرای عربستان و بادهای موسمی، آفتاب سوزان و گرمای زیاد یکی از معضل‌های انتخاب پارچه و لباس مناسب است. مردمان، به مناسبت هر آب و هوایی لباسی که در خور آن منطقه باشد انتخاب می‌کنند. لباس‌های گشاد هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای چنین هواییست. لباس‌های سفید یا مشکی که باد به راحتی در آن حرکت داشته باشد و گرمای کمتری را به خود بگیرد.
البته عبا تنها در کشور عربستان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. مدل‌های تغییر یافته عبا در کشورهای مجاور عربستان که آن‌ها هم هوای گرمی دارند با تغییراتی به عنوان لباس بومی پذیرفته شده است. کشورهای شمال آفریقا، جنوب آسیا، پاکستان، هند، اندونزی و مالزی از این دسته‌اند. برای مثال در مالزی به لباس بومی زنان کبایا می‌گویند که از کلمه عبایا گرفته شده است.
افسانه عبا
قدمت عبا را به 4000 سال پیش نسبت می‌دهند. زمانی که در بین‌النهرین تمدن آغاز شد و آثاری که از دیوار نوشته‌ها بر جا مانده است. در زمان باستان لباس‌هایی به این شکل و شمایل وجود داشته، اگرچه نام دیگری بر روی آن‌ها بوده است. در حالی که هر لباس داستانی برای آغازش دارد، اعراب هم برای عبا داستانی را نقل می‌کنند که دانستنش خالی از لطف نیست.
می‌گویند در زمان خلفای عباسی، تاجری خرقه فروش به شهری از شهرهای عربستان وارد شد. او به قصد تجارت، تعداد زیادی از رنگ‌های مختلف عبا را برای فروش گذاشت. خریداران همه‌ی عباهای او را خریدند و فقط رنگ مشکی آن ماند و فروش نرفت. خرقه فروش به دیدن یکی از دوستان شاعر خود رفت و دست به دامن او شد که برای فروش محصولات او کمکش کند. دوست شاعر او تصمیم گرفت در مورد عبای مشکی و این‌که هرکس آن را به تن کند از خانواده‌ای اصیل است، شعری بسراید. هم‌چنین عبای مشکی نشانه‌ای از زیبایی زنان و مرموز بودن آن‌هاست.
عبای اهوازی 100% تضمین کیفیت پارچه و دوخت و امکان مرجوعی - در این نوشته کوتاه در مورد شومیز و دامن کوتاه-قیمت شومیز دامن کلوش-شومیز و دامن دخترانه نوجوان مختصر صحبت کردیم. در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه عظیم حریران تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم محصولات خود را از جمله مانتو – چادر – پالتو – عبا – روسری – شومیز دامن شلوار – انواع لباس مجلسی پوشیده - عبای اهوازی – پیراهن زنانه - روسری - کیف با کیفیتی برتر در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم.